Lustrzanka Cyfrowa Bez Tajemnic - PORTRETY

Kolejny tom z serii „Biblioteka Digital Foto-Video” jest poświęcony fotografowaniu ludzi. Książka jest wspólnym dziełem kilku zawodowych portrecistów, z których każdy zajął się prezentacją innych aspektów swojej pracy.

 

Piotr Dębek

 

Książka jest podzielona na pięć części, z których każda zajmuje się innym aspektem fotografowania ludzi, każda też ma innego autora. Nie tylko pozwala to zobaczyć różne podejście do pracy z modelem, ale także uatrakcyjnia książkę większym zróżnicowaniem fotografii, gdyż każdy z autorów ma inny, choć zawsze charakterystyczny styl. Nie wszyscy autorzy książki debiutują na polskim rynku. Bjorn Thomassen był współautorem wydanej u nas jakiś czas temu przez wydawnictwo Zoner Press pozycji „Fotografia portretowa”.

 

 

Zaraz po wstępie mamy coś w rodzaju powitania – każdy z autorów wyjaśnia, jakim sprzętem pracuje, a także tłumaczy, dlaczego dokonał takiego właśnie wyboru. Ta prezentacja dotyczy nie tylko aparatów i obiektywów, ale – co bardziej istotne – wykorzystywanego sprzętu oświetleniowego różnego kalibru. Szczegółowość opisu wyposażenia sięga toreb, plecaków i wózków. Każdy rozdział kończy się sekcją na temat obróbki zdjęć, z zagadnieniami odnoszącymi się do poruszanej na poprzednich stronach tematyki.

 

 

cena 69zł  40zł